Hledáte účinný odpuzovač psů?

2

Už máte dost stálého uklízení psích hromádek před svým domem nebo věčného značkování vaší nové fasády? Chcete zamezit vzniku nových a nových loužiček ve vaší domácnosti? Už nevíte, jak byste vašemu mazlíčkovi vysvětlili, že vaše boty a bačkory jsou na nošení a ne na okusování? Tak právě s tímto problémem vám dnes pomůžeme.

Typy odpuzovačů psů

Odpuzovač psů je možné použít nejen proti toulavým zvířatům, ale také k vymezení prostoru pro pohyb domácího psa. Prostor, ve kterém nechcete, aby se pohyboval Váš pes, je možné zajistit pomocí odpuzovače.

Máte v podstatě na výběr 2 forem odpuzovačů. Tou určitě levnější je sprej a prášková forma. Tou dražší investicí, která se ovšem určitě časem vyplatí více než stále stříkat spreje, je ultrazvukový odpuzovač. My si teď jednotlivé typy představíme.

1) Sprej a prášková forma odpuzovačů

Odpuzovač psů sprejový

Odpuzovač psů sprejový

Jedná se o buď o vodový, nebo práškový přípravek, jehož vůně je založena na tom, že psy odpudí, ale zároveň ji člověk jako nepříjemnou nepociťuje. Jedná se o neatraktivní silně průmyslový zápach.

Přípravek zabraňuje psům vykonávat potřebu na nežádoucích místech. Jedná se buď o chemické přípravky, ovšem na trhu se dnes dají sehnat i přípravky na přírodní bázi, jejichž doba účinnosti je 6 měsíců.  Tyto přírodní produkty jsou neškodné pro lidi, zvířata i rostliny a bezpečné pro životní prostředí.

Použití: Sprej nastříkáme na místo nebo na věc, kterou chceme ochránit před nežádoucím znečištěním či poškozením psem. Může se jednat například o dveře budov, stěny nebo branky plotů. Sprej svým složením bude domácího mazlíčka odpuzovat od daného místa. Sprej nanášejte ve vzdálenosti cca 30 cm. Po nástřiku by místo mělo zůstat vlhké a měla by být jasně vidět vrstva nástřiku. Nestříkejte přímo na citlivé předměty a rostliny, raději je zakryjte hadříkem. V případě silného znečištění nebo teplém počasí postup opakujte i několikrát denně.

Přípravek slouží především:

 • k odpuzování přes okusem nábytku nebo věcí
 • k ochraně předmětů a míst, kterým se mají psi vyhýbat
 • výchovný prostředek pro štěňata
 • pro ochranu rostlin a květin před psy
 • maskování pachu hárajících fen
 • ochraně plotů a fasád domů před psy
 • ochraně cest a alejí před psími exkrementy
 • ochraně zahrad a dětských hřišť

2) Elektronický odpuzovač psů a koček

Ultrazvukový odpuzovač psů psa nezraní, jedná se o velmi humánní způsob ochrany, nicméně použití odpuzovače na psa v prostoru, ze kterého se nedá uniknout, lze přirovnat k tomu, že by Vás někdo zavřel do místnosti, bez možnosti úniku a soustavně by Vám pouštěl „na plné pecky“ nepříjemné zvuky. Vždy je proto třeba mít na paměti, že pes musí mít možnost z chráněného prostoru odejít!

Tyto přístroje se vyrábí prakticky pouze jako ultrazvukové odpuzovače-plašiče, protože zvukové odpuzovače-plašiče s dostatečným výkonem není samozřejmě možné použít v obytných čtvrtích.

Použití ultrazvukových odpuzovačů psů je samozřejmě vyhrazeno do venkovního prostředí. Odpuzovače psů můžete koupit ve dvou variantách, a to buď jako odpuzovač-plašič, který má vestavěné speciální infrapasivní čidlo (PIR), které je schopné zachytit i malé živočichy, jako malého pes, nebo odpuzovač-plašič, bez vestavěného PIR čidla.

 • Odpuzovač s PIR čidlem: tento typ odpuzovače pracuje tak, že jakmile proběhne přes zorné pole infrapasivního čidla (PIR) pes, spustí odpuzovač ultrazvukový generátor, který slouží k zaplašení vetřelce, po obvykle asi 30 vteřinách dojde k vypnutí ultrazvukového signálu a infrapasivní čidlo opět “sleduje“ své okolí a pokud opět zachytí psa, situace se opakuje a opět se na cca 1/2 minuty spustí ultrazvuk. Výhodou těchto odpuzovačů psů je jejich bateriové napájení, takže nejsou problémy s natažením napájecího kablíku od síťového napájecího zdroje, nebo není nutné řešit napájení větším akumulátorem. Nicméně jejich nevýhodou, je relativně malý dosah, který je omezen dosahem infrapasivního čidla, zpravidla max. 10m. Tento typ přístroje samozřejmě také nemůže disponovat příliš velkým výkonem.
 • Odpuzovač bez vestavěného PIR čidla: jedná se (nebo mělo by se jednat) o vysoce výkonné ultrazvukové odpuzovače-plašiče psů, které generují ultrazvukový signál trvale. Ultrazvukový signál je nejrůznějším způsobem za provozu automaticky upravován, takže se mění v určitém rozsahu kmitočet a u opravdu kvalitních odpuzovačů i výkon ultrazvukového signálu. Tento typ odpuzovače psů je výkonnější, k jeho napájení je ale nutné použít síťový napájecí adaptér, nebo je možné jej napájet z autoakumulátoru.

Za zmínku ještě stojí kapesní odpuzovač psů, který je v poslední době hojně využívaný. Jedná se o přístroj, který vytváří ultrazvukový signál na nízkém kmitočtu, nebo přelaďovaný signál, přecházející ze zvukového pásma až do pásma ultrazvuku. Tento typ odpuzovače je vyráběný jako malý a skladný přenosný přístroj napájený z tužkových baterií. Slouží k ochraně před toulavými psy ve venkovním prostředí. Pokud Vás ohrožuje toulavý pes, jednoduše vytáhnete odpuzovač z kapsy, nebo kabelky, “namíříte“ přístroj na zvíře a stisknete tlačítko. Nepříjemný agresivní zvukový, nebo ultrazvukový signál odežene psa z místa, ve kterém se pohybujete.

Ultrazvuková technologie se stává zcela běžným prostředkem v rámci deratizace a při ochraně před mnoha druhy zvířat. Odpuzuje psy, kočky a kuny pomocí vysílání ultrazvukových vln. Žádný jed, žádné chemikálie. Zvuky jsou pro člověka téměř neslyšitelné.

Závěr

Na trhu existuje řada přípravků, které Vám mohou usnadnit život a ochránit Váš majetek. Odpuzovač psů může mít hned několik podob. Tou první je sprej, kterým prostě a jednoduše postříkáte místa, která chcete chránit. Stejné je to také s posypem proti psům. Jedná se především o dětská hřiště a zahrady. Poslední variantou je elektronický odpuzovač koček a psů, který je jistě také zajímavým řešením a stojí i za Vaše zvážení. Konečný výběr je už jen a jen na Vás.

 

Komentáře: 2

 1. kamila šebíková -

  Dobrý večer,
  dělme novou fasádu a neradi bychom aby nám jí psi zničily mokrou mastnou srstí když si lehnou u fasády protože jsou na zahradě a stále venku nebo menší pes pod okny když skáče na dům, Děkuji za radu a cenu přípravku, spěchá, pěkný večer Šebíková

  606499821

  • Dobrý den,

   díky za váš dotaz, bohužel se obávám, že tady vám žádný přípravek nepomůže. Venku by vám ani dlouho nevydržel. Spíše omyvatelná fasáda. Musíte buď psy odnaučit skákat po zdi nebo jim v přístupu zabránit. Přimlouval bych se k té výchově. Možná varianta by byl elektrický ohradník u domu, který by psy upozornil sem NEE nebo je držel jen na zahradě.

Napište komentář